سبد خرید ( 0 )

همکاری با
خانه مادر و کودک

اینستاگرام
امروز سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
معرفی 5 کتاب برای کودکان

معرفی پنج کتاب مناسب کودکان دو تا هفت سال

کتاب خواندن برای کوچولوها، حس و حال عجیبی دارد که باید امتحانش کنید. وقتی با چشم‌های گرد شده از تعجب یا هیجان، به شما زل می‌زنند یا وقتی موضوعی را متوجه نمی‌شوند و بارها و بارها، یک سوال را تکرار می‌کنند، بدانید که درِ یک دنیای جدید را به رویشان گشوده‌اید. پس، میان در نایستید؛ با کودکان‌تان همراه شوید و دنیای قشنگی را برایش، به تصویر بکشید.

 

 

 

 

 خاطرات موش کور  نویسنده: لیلا برزگر

«خاطرات موش کور»، یک داستان خیالی درباره دختری به نام «یاسی» است که از بس جلوی تلویزیون نشسته، به موش تبدیل شده و بابایش هم مجبور شده او را توی باغ‌وحش بگذارد. یاسی، قفس کوچکش را دوست ندارد و دلش از بوی گند خرس سیاه، به هم می‌خورد؛ البته همه‌اش هم این نیست. او، دلش برای مامان و بابایش هم تنگ شده و دلش می‌خواهد دوباره برگردد خانه خودشان.  اگر دختر و پسر کوچولوی شما، داستان‌های خیالی را دوست دارد یا اصلا خودش، یک‌پا قصه‌ساز است، حتما این کتاب را برایش بخوانید. 

 

 

  من و یک گلدان خالی   نویسنده: مرجان فولادوند

اگر یک کوچولوی بازیگوش در خانه دارید و البته دل‌ خودتان هم برای خاک‌بازی و کتاب‌خوانی تنگ شده، زود بروید به یکی از فروشگاه‌های کتاب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و به فروشنده بگویید دنبال گلدان خالی‌تان آمده‌اید! اگر فروشنده، آدم باهوشی باشد، زود می‌رود و کتاب «من و یک گلدان خالی» را برایتان می‌آورد. اگر هم باهوش نبود، شما کمکش کنید.  من و یک گلدان خالی، قصه دخترکی است که مادربزرگش، برایش تخم گُل می‌فرستد. قصه این دختر کوچولو، در کتاب آمده و عکس او هم در صفحه‌های کتاب، کشیده شده است، اما بامزه‌ترین و جالب‌ترین جای کتاب، تخم گل‌هاست. دختر کوچولوی قصه، تخم گل‌هایی را که از مادربزرگش هدیه گرفته، با شما تقسیم کرده است. یک جعبه کوچولوی سفید هم فرستاده تا وقتی کتاب را برای کوچک‌ترها می‌خوانید، همراه‌شان بروید و تخم گل‌ها را بکارید. خوش بگذرد!

 


  ماجراهای آقای تمیز نویسنده: مهری ماهوتی 

این مجموعه داستان، با نام‌های «آقای کلافه»، «آقای تمیز» و «آقای تنبل»، داستان‌های کوتاهی هستند که ذهن ساده کودکان را خسته نمی‌کنند. در هر کتاب، چند داستان روایت می‌شود که در فضای کودکانه می‌گذرند و به همین دلیل، قدرت تخیل کودک را قلقلک می‌دهند.  تصویرگر این کتاب‌ها، از رنگ‌های زنده و شاد، برای طراحی تصویرهای کتاب استفاده کرده و به همین دلیل، کودکان، با این کتاب، به‌خوبی ارتباط برقرار می‌کنند و حتی اگر شما، فرصت خواندن آن را برای آن‌ها نداشته باشید، از ورق زدن و نگاه کردن کتاب، لذت می‌برند.

 

 

  اینجا مال من است  نویسنده و تصویرگر: ژروم لویی‌لیر 

«اینجا مال من است»، یک کتاب است که داستان پسر کوچولوی خودخواهی را تعریف کرده؛ پسری که با گچ، دورتادور خودش را خط کشید و نمی‌خواست به هیچ‌چیز و هیچ‌کس اجازه دهد وارد این محدوده شود. او حتی نمی‌خواست پرنده‌ها، پیش‌اش بیایند یا حتی باد! این پسر کوچولو، چه‌قدر می‌تواند توی محدوده خودش، تنها باشد؟ مگر می‌تواند جلوی ورود همه‌چیز را بگیرد؟ یعنی می‌خواهد حتی با باد هم دعوا کند؟ این کتاب را برای کوچولوها بخوانید تا بفهمند که بدون دوست، چه‌قدر تنها هستند.  در اینجا مال من است، خیلی کم، نوشته وجود دارد. همه صفحات کتاب، نقاشی و عکس است؛ عکس‌هایی از پسر کوچولو و گچش، سایه‌هایی که بدون اجازه، وارد محدوده‌اش شدند، دعوایش با باد و خیلی چیزهای دیگر. 

 


زندگی یعنی همین  نویسنده: فاطمه مشهدی‌رستم 

این کتاب خوش‌آب‌ورنگ، داستان یک روز از زندگی «مهشیدخانم کوچولو» است که دلش می‌خواهد بداند وقتی بزرگ‌ترها می‌گویند «بذار من به کار و زندگیم برسم»، منظورشان چیست. مهشید و مادرش، در طول قصه، با هم به بازار و خانه پدربزرگ می‌روند، به پرنده‌ها غذا می‌دهندو در کنار همه این کارهای کوچک، طعم خوش زندگی را همراه هم می‌چشند.  

 

 

براي کسب امتياز کليک کنيد

نشانی خانه مادر و کودک ایرانی

تهرانپارس ، بین فلکه دوم و سوم تهرانپارس ، خیابان 188 شرقی (شهید رحمانی) ،  پلاک 102

تلفن مشاوره ثبت نام  : 76703980

روزها و ساعات مراجعه :

شنبه تا چهارشنبه : 9/30 الی 18

پنج شنبه ها : 9/30  الی 13/30