سبد خرید ( 0 )

همکاری با
خانه مادر و کودک

اینستاگرام
امروز سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲
کارگاه مادر و کودک چیست ؟

 

کارگاه مادر و کودک چیست ؟

 

کلاس های مادر و کودک با هدف آموزش هنرو پرورش خلاقیت به روش هایی که در زیر شرح داده است ، در شش گروه سنی تشکیل می شود :

 کودکان 7 تا 12 ماه / 1 تا 1.5 سال / 1.5 تا 2 سال / 2 تا 3 سال /  3 تا 4 سال / 3.5 تا 5 سال

این کلاس ها شامل فعالیت هایی است که طی8 جلسه (دو روز در هفته) برگزار می شود. محور اصلی این کلاس ها عبارت است از آموزش هنر و تقویت هوش های هشتگانه  از طریق بازی و فعالیت های هنری . کلیه فعالیت ها با حضورمادر و کودک انجام می شود و کمک شایانی در آمادگی استقلال  کودک و از بین بردن وابستگی او به مادر می کند.

 

 

اهداف مهم کلاس مادر و کودک به شرح زیر می باشد :

 

.1      رشد مهارتهای حسی و حرکتی : پرورش عضلات و حواس 5 گانه

.2      شناخت کودک از خود :  شناخت اعضای بدن، درک احساس، کشف و دریافت علائق و خواسته های خود

.3      رشد مهارتهای اجتماعی : انجام فعالیت های گروهی در قالب هنر و بازی، آشنایی با محیط و ارتباط با آن

.4      رشد مهارتهای شخصیتی و خودیاری کودک : افزایش اعتماد به نفس، حل مسئله، پرورش قوه تخیل

 

فواید کارگاه مادر و کودک چیست ؟

 

فرآیند یادگیری و شناخت در کودکان به واسطه حرکت ، کنش فعال ، و بازی در سال های اولیه زندگی صورت می گیرد . کودک از طریق تجسم و خلاقیت به جذب و هضم دنیای اطراف خود می پردازد .

 

شرکت در فعالیت های جمعی مادرو کودک ، گذشته از تقویت جنبه های چهار گانه فوق ، بستری را  برای شکوفایی استعداد کودک به وجود می آورد و به تقویت جنبه اجتماعی شخصیت کودک نیز کمک می کند.

 

روش کار این کلاس ها به نحوی است که کودک به طور موازی و در کنار مادر حین فعالیت متمرکز بر اهداف فوق ، به صورت مستقل به خلق یک اثر هنری می پردازد

در این کارگاه ها هدف پرورش است و نه آموزش و انتظار دریافت پاسخی از کودک در  برابر آنچه به صورت کارگاه به او ارائه می‌شود نیست. بلکه هدف ایجاد فضا و بستری سزاوار و سرشار از مهر، همچون خانواده، برای پرورش کودک است. توجه به هر آن چیزی‌ست که از طریق پنج حس کودک (شنوایی، بینایی، بویایی، چشایی و لامسه) دریافت می‌شود بطور کل کارگاه های مادر و کودک با هدف پرورش خلاقیت کودکان همچنین هم پوشانی و برطرف کردن مشکلات یا ضعف های ارتباطی، تشکیل میشود که در این راستا چند رویکرد را دنبال می کنند، هدایت کارهای عملی مادران و کودکشان طی کارگروه های مشترک تجربی که طی این کار گروه ها مادر و کودک زمان بیشتری را با آرامش به خلق اثر یا خلاقیت و حتی انجام کاری ساده می پردازند که به مانوس شدن مادر و کودک بیشتر از پیش کمک می کند همچنین شناسایی ناهنجاری های کودک و مادر و برطرف کردن آن در این جمع ها صورت می پذیرد. اما اینکه هر کارگاهی چه ایده ای دارد و چه موفقیت هایی را کسب کرده است بسته به آن مرکز است!

 

 

 

 

براي کسب امتياز کليک کنيد

نشانی خانه مادر و کودک ایرانی

تهرانپارس ، بین فلکه دوم و سوم تهرانپارس ، خیابان 188 شرقی (شهید رحمانی) ،  پلاک 102

تلفن مشاوره ثبت نام  : 76703980

روزها و ساعات مراجعه :

شنبه تا چهارشنبه : 9 الی 18