سبد خرید ( 0 )

همکاری با
خانه مادر و کودک

اینستاگرام
امروز سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
تست هوش و استعدادیابی استنفورد بینه
 تست هوش و استعداد یابی استنفورد بینه
 

طراحان اصلی  و اولیه این آزمون بینه و سیمون بودند که پس از گذر سال های بسیار و تغییراتی که در این آزمون ایجاد شد ، با اقدامات و بازنگری های دقیق ، نسخه پنجم مقیاس های هوشی استنفورد بینه در سال 2003 ، نسخه نوین هوش آزمای تهران - استنفورد- بینه توسط دکتر افروز و دکتر کامکاری در سال 1387 ، تدوین گردید.  این آزمون در ایران در نمونه وسیعی نرم و هنجاریابی شده است و از اعتبار کافی برخوردار است.

 


گروه سنی : این آزمون برای کودکان ۲ سال به بالا قابل اجراست.

ابزار آزمون : این آزمون به صورت حضوری برگزار میکند و ابزار مخصوص دارد.

تعداد سوالات : 10 خرده آزمون

نتیجه آزمون : بر اساس معیارهای سنجش هوش ، پاسخ های کودک بررسی میشود و میزان هوش بهر هر یک از حیطه های هوش اعلام میگردد.
پشنهاد و توصیه مشاوره و روانشناسی بر اساس  نتیجه ی آزمون ، پیشنهاد و راهکارهای ویژه ای برای افزایش هوشبهر کودک در حیطه های مختلف نسبت به گروه سنی ارائه میدهد. ( معرفی ابزار بازی - معرفی کتاب - معرفی کلاس مخصوص و... )
استعداد یابی : مشاور و روانشناس بر اساس نتیجه ی آزمون و هوشبهر در حیطه های مختلف ، علائق و استعداد کودک را شناسایی کرده و زمینه های شغلی مناسب و مرتبط را به مادر اعلام میکند.
ویژگی های مورد بررسی در آزمون هوش بینه : هوشبهر کلامی - هوشبهر غیر کلامی  - هوشبهر استدلال سیال -هوشبهر دانش - هوشبهر استدلال کمی- هوشبهر پردازش دیداری و فضایی - هوشبهر حافظه فعال و هوشبهر کل ارائه می نماید.
 

هوشبهر کلامی  :معمولا توانایی فرد را در رشته های علوم رفتاری و علوم انسانی پیش بینی میکند ( مثل وکلا و معلمان ) و هوشبهر غیر کلامی معمولا مرتبط است با رشته های فنی مهندسی و عمران و معماری ( مهندسان و طراحان).

حیطه کلامی : به سوال های خاصی که آزمودنی پاسخ شفافی بدهد اطلاق می شود و معرف پاسخ های گفتاری آزمودنی است.

حیطه غیر کلامی : در مقابل حیطه غیر کلامی با زمینه های عملکردی  سروکار دارد و از آزمودنی خواسته می شود تا تکلیف خاصی را انجام دهد.

استدلال سیال : توانایی حل مسائل و شناسایی روابط، با استفاده از استدلال قیاسی ، استقرایی ، و تمثیل است. فعالیت های کلاسیک در این زمینه نیازمند این است که آزمودنی بتواند قوانن بنیادی یا روابط اصلی را بین بخش هایی از اطلاعات که برای آزمودنی تازگی دارند ، فراهم سازد.

دانش : به مجموعه اطلاعاتی اطلاق می شود که از طریق آموزشگاه ، محل کار ، در اجتماع یا محیط منزل به فرد انتقال می یابد. دانش به تمامی مواد یادگرفته شده از قبیل خزانه لغات معطوف است که به حافظه بلند مدت نیاز داشته و د حافظه بلند مدت اندوزش و نگهداری می شود.
استدلال کمی : توانایی برای سر و کار داشتن با ارقام و حل مسائل کمی که در حیطه ی توانایی محاسبات انجام میگیرد ، تحت عنوان " استدلال کمی " مطرح می شود . با تاکید بر مسائل ارقامی و حل محاسبات پیچیده  می توان نام دیگر استدلال کمی را " دانش ریاضی خاص " در نظر گرفت که از طریق یادگیری آموزشگاهی توسعه می یابد. توانایی بهره گیری از اصول منطقی و تفکر شناختی در حل مسائل ریاضی و بهره گیری از اصول و قواعد حاکم بر دنیای اعداد ، به عنوان حیطه های سازنده استدلال کمی محسوب می گردد.
پردازش دیداری - فضایی : در مواقعی که آزمودنی توانایی مشاهده الگو ها را در راستای جهت گیری فضایی و کشف روابط نشان دهد ، پردازش دیداری - فضایی عنوان می شود. پردازش دیداری فضایی با توانمندی تصویر سازی فضایی مرتبط است و هنگامی بروز می کند که شخص بتواند به یک ساختار کلی با تاکید بر قطعات متنوع محرک های دیداری برسد. فعالیت هایی از قبیل : تکمیل یک پازل ، جهت یابی موقعیتی و جمع آوری موقعیت های مرتبط در نظر گرفته می شود.جهت یابی و هوش فضایی در این ردیف محسوب می شوند.
حافظه فعال : طبقه ای از فرآیند حافظه که اطلاعات متنوعی را در حافظه بلند مدت اندوزش می کند و مورد بازبینی ، ذخیره یا انتقال قرار می دهد ، به عنوان حافظه فعال شناخته می شود. به یاد آوردن کلمات آخر در جملات مطرح شده که به 6 جمله طولانی نیز ارتقاء می یابد ، توانایی بازیابی و به خاطر آوردن جملات مطرح شده ، و به یاد داشتن تعداد مکعب ها و ترتیبشان در ردیف های رنگی و به طور منظم ضربه زدن به آنها ، همه معرف حافظه فعال هستند.
حافظه فعال به عنوان یکی از عوامل سازنده هوش است که در مقیاس های قبلی ، از آن به عنوان حافظه کوتاه مدت و بلند مدت یاد می شد.
 
برای شرکت در آزمون هوش استنفورد بینه فرم درخواست زیر را تکمیل و ارسال نمایید.به محض دریافت اطلاعات شما کارشناس آزمون بینه با شما تماس گرفته و زمان و روز برگزاری آزمون را با شما هماهنگ میکند.
 
تصاویر
فیلم
فرم درخواست شرکت در آزمون هوش استنفورد بینه
نام و نام خانوادگی کودک : *  
تاریخ تولد کودک : *  
تلفن ثابت : *  
تلفن همراه : *  
توضیحات :
آزمون : *  
کد امنیتی :

 

 

براي کسب امتياز کليک کنيد

نشانی خانه مادر و کودک ایرانی

تهرانپارس ، بین فلکه دوم و سوم تهرانپارس ، خیابان 188 شرقی (شهید رحمانی) ،  پلاک 102

تلفن مشاوره ثبت نام  : 76703980

روزها و ساعات مراجعه :

شنبه تا چهارشنبه : 9/30 الی 18

پنج شنبه ها : 9/30  الی 13/30