سبد خرید ( 0 )

همکاری با
خانه مادر و کودک

اینستاگرام
امروز شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
درباره ی خانه مادر و کودک ایرانی

کارگاه مادر و کودک ، کلاس مادر و کودک ، بهترین مادر و کودک در شرق تهران ، بهترین خلاقیت کودک ، تهرانپارس ، بهترین مهد کودک منطقه 4 ، کلاس های خلاقیت کودک ، دوره های پیش از دبستان کودک

 

مرکز تخصصی آموزش مادر و کودک ايرانی :

 

خانه مادر و کودک ايرانی با مجوز رسمی ، از سال 1395 توسط سرکار خانم نسيم سادات زعفرانی ( کارشناس ارشد هنر ) فعالیت خود را آغاز کرده است .

هدف اصلی خانه مادر و کودک ایرانی :

تغيير نگرش والدين به مفهوم آموزش برای کودکان زير 6 سال و ساختن محيطی شاد ، خلاق و پويا با رويکرد بازی های هدفمند و افزایش هوش های هشتگانه  کودکان 

 

مجوز رسمی خانه مادر و کودک ایرانی :

 

1-موسسه فرهنگی هنری وفا مهر شاد گستر ( وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی )

 

ماموریت ما  در خانه مادر و کودک ایرانی :

 

ما در خانه مادر و کودک ایرانی ، محیطی شاد ، خلاق و هنری برای کودک ايجاد کرديم تا در کنار مادر احساس امنيت کند و از طريق بازی با هم سن و سالهای خود ، لذت ببرد و خوشحال باشد و کودکی کند.

ما نه ميخواهيم فيلسوف تربيت کنيم ، نه رياضی دادن ، نه موسيقيدان و نه دانشمند ...

شعار ما يک جمله ی کليدی است و مفهومی بس بزرگ دارد "بازی و ديگر هيچ "

تغيير نگرش والدين به مفهوم آموزش برای کودکان زير 6 سال ، هدف اصلی ماست.

بازی جذاب ترين و خاطره ساز ترين و خوشحال کننده ترين سرگرمی است که يک کودک را به وجد می آورد و او را برای ساختن آينده ای روشن و موفق ياری ميکند.

و  ما در اين مرکز با کودک بازی ميکنيم  و احساسات و علايق او را به رسميت ميشناسيم  و اين ماموريت خطير ماست.

 

چرا شرکت در کلاس های مادر و کودک یک ضرورت است  ؟

 

دوران بدو تولد تا 7 سالگی مهمترین دوره زندگی یک فرد است زیرا در این سالها شخصیت و رفتارهای اجتماعی و فردی یک فرد شکل می گیرد . اگر کودک این دوران را با توجه به نیازهای ویژه اين دوران ، شاد ، خلاقانه و در تعامل با کودکان ديگر ، پشت سر بگذارد ، در آینده فردی اجتماعی و موفق خواهد شد . 

کودکان در زمان گذشته ، با توجه به شرایط آن دوره ، از کوچه و خیابان برای بازی با همسن و سال های خود استفاده می کردند اما در شرایط حاضر و با توجه به عدم امنیت برای کودکان ، امکان شادی و بازی در خیابان وجود ندارد . از طرفی هر کودک نیاز به بازی در محیطی امن مانند خانواده را دارد که با توجه به کاهش جمعیت و تک فرزندی در خانواده و نبود هم سن و سال برای کودک در جمع های خانوادگی ، فاميل و دوستان  ، اين نياز بی پاسخ می ماند.

وقتی کودک برای اولین بار در محيط جديدی قرار ميگيرد ، نیاز به حس امنیت و آرامش دارد تا بر ترس از جدایی از مادر و اضطراب تنها بودن غلبه کند . این مرکز میتواند دلگرمی و اطمینان را به کودک بدهد تا او بتواند نیازهای اجتماعی خود را در محیطی کودکانه همراه با حضور مادر تجربه کند و آمادگی لازم برای ورود به دوره های بالاتر بدون حضور مادر آماده شود.

به دلیل حضور مادر ، کودک بدون داشتن کوچکترین دغدغه ای ، با آرامش مشغول بازی  و فعالیت های گروهی کلاس می شود.

کودک با همسالان خود بازی می کند، لذت و تعاملی که در این سنین نیاز دارد و به دلیل تک فرزند بودن در خانواده از آن محروم مانده را به دست می آورد.

در دوره مادر و کودک ، به رشد همه جانبه کودک کمک می شود،رشد شناختی و هیجانی آنها پرورش می یابد که در سالهای آتی زندگی از فوایدش بهره مند می شوند.

خانه مادر و کودک ایرانی برای کودکان به صورت ماه به ماه و مرحله ایی و با توجه به تفاوت و توانایی کودک در گروه ‌‌‌‌های سنی مختلف برنامه دارد .

 

مادران چه آموزشهايی در کارگاه مادر و کودک فرا می گيرند ؟

 

مادران روش های مختلف بازی کردن با کودک را فرا میگیرند ، چگونه او را سرگرم کنند ،  چگونه برای او قصه بگویند و تخیل کودک را پرورش دهند.و چگونه کودک خود را با خلاقیت و وسایل هنری آشنا کند و....

در کارگاه های مادر و کودک ، مادران روش های مختلف تشویق را فرا میگیرند و اینکه چگونه با کودک رفتار کنند و توقعات بیش از حدی که از کودک خود را دارند را متعادل کنند.

 

مادر در این کلاس های مادر و کودک با مادران دیگر تعامل می کند که این مسئله باعث بهبود روابط مادر و فرزندی می شود و مادرها از تجربیات یکدیگر بهره مند می شوند.

 

همچنين در هر دوره ، اصول فرزند پروری و روش های تشويق و تنبيه و تعامل مادر و کودک و نکات مهم روانشناسی کودک ، توسط مربيان کارآزموده به مادران آموزش داده ميشود.

 

 

براي کسب امتياز کليک کنيد

نشانی خانه مادر و کودک ایرانی

تهرانپارس ، بین فلکه دوم و سوم تهرانپارس ، خیابان 188 شرقی (شهید رحمانی) ،  پلاک 102

تلفن مشاوره ثبت نام  : 76703980

روزها و ساعات مراجعه :

شنبه تا چهارشنبه : 9 الی 18